انواع سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

امروزه سنگ آنتیک یکی از بهنرین مصالحی می‌باشد که شما می‌توانید برای زیبایی ساختمان خود از آن استفاده نمایید. سنگ آنتیک از جمله سنگ‌هایی می‌باشد که از کنار هم قرار گرفتن خرده سنگ‌ها و قطعات شکسته کنار هم به وجود می‌آید. تمامی خرده سنگ‌هایی که در سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد با چسب‌های رزینی به یکدیگر متصل می‌شوند. همه فرآیندهایی که روی این سنگ‌ها انجام می‌شود موجب زیباتر شدن این نما می گردد و چشمان هر بیننده‌ای را خیره می‌سازد. سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان به طور معمول از سنگ‌هایی که تراورتن طبیعی و مالون می‌باشد تشکیل می‌گردد که در آنها هیچگونه تغییر رنگی به وجود نمی‌آید.

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان به دو صورت مصنوعی و طبیعی در بازار خریداری می‌شود. نوع طبیعی آن همانطور که از اسمش پیداست از سنگ‌های طبیعی تولید می‌شود که به طور معمول جنس، اندازه و رنگ آنها بسیار متنوع می‌باشد و شما هریک از آنها را که مایل باشید می‌توانید در نمای خود مورد استفاده قرار دهید. سنگ‌های مصنوعی هم جنس و رنگ‌های بسیار خاصی دارند و جنس تولید آنها به طور معمول از سمنت پلاست می‌باشد. از آنجایی که این سنگ‌ها را در اندازه‌های متفاوت تولید می‌کنند، نیازی به برشکاری ندارند. مقاومت سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان از نوع مصنوعی بسیار بالا می‌باشد و از آنجایی که فضاهای خالی در بین سنگ‌های آن بسیار کم است باید بدانید هیچ قارچ و باکتری در درون این سنگ‌ها جمع نمی‌شود.

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

انواع سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

این سنگ‌ها در انواع متعددی تولید می‌شوند و هریک از آنها مزیت‌های بسیار خاصی دارند. برخی از انواع این سنگ‌ها که زیبایی بسیاری در نمای بیرونی ساختمان ایجاد می‌کنند عبارتند از:

سنگ‌های گرانیتی:

سنگ‌های گرانیتی از جمله انواع سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان به شمار می‌رود که بسیار محکم و سخت می‌باشند و از آنجایی که در برابر نفوذ آب هم مقاومت بسیار بالایی دارند از آن استفاده زیادی می‌شود. ظاهر این سنگ‌ها بسیار منحصر به فرد می‌باشد و به همین دلیل هر فردی که می‌خواهد نمای بیرونی ساختمان خود را زیباتر کند از این سنگ‌ها استفاده می‌نماید. هزینه این سنگ نسبت به سنگ‌های دیگر مقداری بیشتر است، چرا که ویژگی‌ها و مزیت‌های بسیار زیادی دارد. اگر شما می‌خواهید از این سنگ‌ها برای نمای بیرونی ساختمان خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌دهیم که در کنار آن از سنگ‌های صیقلی نیز استفاده نمایید.

سنگ‌های آنتیک ماسه‌ای:

این نوع از سنگ آنتیک خود به تنهایی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود و هریک از انواع آن مزیت‌های بسیار زیادی دارد. زیبایی که در نمای بیرونی با این سنگ‌ها به وجود می‌آید بسیار جذاب می‌باشد. تنها نکته‌ای که در نصب این سنگ‌ها برای نما اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که معمار حرفه‌ای باید آنها را نصب کند، چرا که ظرافت‌های زیادی در این سنگ‌ها وجود دارد.

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

سنگ‌های آنتیک تراورتن:

این سنگ‌ها را از املاح چشمه‌های آب گرم تولید می‌کنند. مقاومتی که در این سنگ‌ها وجود دارد نسبت به سنگ‌های دیگر که بیان نمودیم تا حدودی پایین‌تر است ولی باید بدانید به راحتی می‌توانید آنها را برش دهید و ساب بزنید. ظاهری که این سنگ‌ها در نما ایجاد می‌کنند بسیار خاص و ویژه است، به همین دلیل هر فردی که به دنبال نمای جذاب و زیبا می‌باشد سعی می‌کند از این سنگ‌ها استفاده نماید. بسیاری از افراد که به دنبال سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان می‌باشند و می‌خواهند آن را برای باغچه‌های خود هم مورد استفاده قرار دهند، از این سنگ استفاده می‌نمایند.

مزیت‌های استفاده از سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

این سنگ‌ها مزیت‌های بسیار زیادی دارند و بسیاری از افراد هم به دلیل همین مزیت‌ها از این سنگ‌ها استفاده می‌کنند. این مزیت‌ها عبارتند از:

1- این دسته از سنگ‌ها نسبت به تغییراتی که در جو و محیط به وجود می‌آید بسیار مقاوم هستند و خراش و ضربه‌ای به آنها وارد نمی‌شود. همچنین باید بدانید این سنگ‌ها در برابر آتش هم مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

2- وزن سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان نسبت به بسیاری از سنگ‌های دیگر ساختمان کمتر است. به همین دلیل آنها را می توانید به راحتی حمل کنید.

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان

3- از آنجایی که تخلخل در این نوع از سنگ‌ها بسیار زیاد است، باید بدانید قدرت چسبندگی بسیار زیادی هم دارند و شما می‌توانید آنها را روی هر دیواری که مایل هستید بچسبانید. در واقع اگر دیوارها گچی و یا سیمانی باشند هیچ موردی ندارد و این سنگ‌ها روی آنها نصب می‌شوند.

4- رنگ و طرح‌های سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان بسیار متنوع می‌باشد و بر همین اساس شما هریک از آنها را که مد نظر داشته باشید می‌توانید بر روی ساختمان مورد نظر خود نصب کنید. چینش‌های آنها هم متفاوت می‌باشد که معماران در این زمینه تخصص بیشتری دارند و بهتر می‌توانند آنها را نصب کنند.

5- در صورتی که این سنگ‌ها آلوده شوند، به وسیله موادی که تمیزکننده می باشند به راحتی می‌توانید آنها را شستشو دهید.

6- این دسته از سنگ‌ها در برابر هرگونه گرما و حرارتی مقاومت خوبی دارند. به همین دلیل مطمئن باشید آنها بر اثر نور خورشید هیچگونه آسیبی نمی‌بینند و رنگ آنها هم از بین نمی‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *