کاربرد سنگ آنتیک حصیری

سنگ آنتیک حصیری

امروزه صنعت ساختمان‌سازی بسیار پیشرفت و رشد داشته است و سنگ آنتیک یکی از همین صنایعی می‌باشد که بسیاری از افراد برای زیبایی ساختمان خود از آن استفاده می‌کنند. در این مطلب با مزایا و کاربرد سنگ آنتیک حصیری که یکی از انواع پرطرفدار سنگ‌های آنتیک می‌باشد آشنا می‌شویم.

رنگ‌های سنگ آنتیک حصیری بسیار متنوع می‌باشد و نمای ساختمان با این رنگ‌های متنوع که در این سنگ‌ها وجود دارد بسیار خاص و منحصر به فرد می‌گردد. در واقع از آنجایی که هر فردی سلیقه متفاوتی دارد، می‌توانید در بین انواع رنگ‌های سنگ آنتیک حصیری یکی را که بیشتر می‌پسندید را انتخاب و نصب کنید. همچنین باید بدانید این سنگ‌ها از آنجایی که به قطعات بسیار کوچکی تقسیم می‌شوند انواع مختلفی دارند و از رنگ‌های طبیعی بسیار زیبایی ساخته می‌شوند.

سنگ آنتیک حصیری شبیه حصیر است و به طور کلی از دو رنگ اصلی تشکیل می‌شود. این سنگ از آن دسته سنگ‌های ساختمانی به شمار می‌رود که زیر مجموعه سنگ‌های پروفیل قرار می‌گیرد، چرا که دو طرف آن به خوبی برش خورده است و حالت بسیار زیبایی را به خود گرفته است. این سنگ‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند و به همین دلیل شما در بسیاری از مکان‌ها از آنها می‌توانید استفاده کنید. مهمترین کاربردهایی که سنگ آنتیک حصیری دارد را در ادامه معرفی می‌کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

سنگ آنتیک حصیری

کاربرد سنگ آنتیک حصیری

همانطوری که بیان نمودیم سنگ آنتیک حصیری کاربرد بسیار متنوعی دارد و برخی از کاربردهای آن که بسیار مهم می‌باشد عبارت است از:

1- برخی از افرادی که به نمای درونی ساختمان خود اهمیت می‌دهند از این سنگ‌ها برای دیوار پشت ال سی دی استفاده می‌کنند. دیوار پشت تلویزیون در خانه بسیار مهم است و تأثیر زیادی در زیبایی خانه دارد که با سنگ آنتیک حصیری زیبایی آن چندین برابر می‌شود.

این مطلب را هم بخوانید: لزوم استفاده از سنگ آنتیک پشت تلویزیون

2- دیوارهای زیر پله هم از جمله دیگر مکان‌هایی می‌باشد که از این سنگ برای زیبایی این مکان استفاده می‌شود. از آنجایی که دیوار زیر پله بسیار برای دید عموم اهمیت دارد باید به زیبایی آن اهمیت بسیاری دهید.

3- دیوارهای بین کابینتی از دیگر نماهای درونی ساختمان به شمار می‌روند که با سنگ آنتیک حصیری زیبایی این دیوارها بسیار بیشتر می‌شود، چرا که این سنگ‌ها در بین کابینت‌ها نمای زیبایی را به وجود می‌آورند و رنگ آن هم موجب زیباتر شدن آشپزخانه می‌شود.

4- بسیاری از افراد برای ستون‌های خود از این سنگ‌ها استفاده می‌کنند و ستون‌هایی را که در وسط خانه قرار دارند را با این سنگ‌ها بسیار زیباتر می‌کنند.

5- دیوارهای داخلی ساختمان خود را هم می‌توانید با سنگ آنتیک حصیری زیباتر سازید. البته برای نصب آنها بهتر است از معماران و طراحان ساختمان که در این زمینه تخصص بیشتری دارند کمک بگیرید. چرا که آنها در این امر تخصص بیشتری دارند و بهتر می‌توانند به شما کمک کنند.

6- نمای بیرونی ساختمان هم از دیگر مکان‌هایی می‌باشد که از این سنگ آنتیک برای این نما استفاده می‌شود. زیبایی نمای بیرونی با این سنگ‌ها بسیار بیشتر می‌شود. هر بیننده‌ای اگر این نما را مشاهده کند بدون شک از زیبایی آن بسیار لذت خواهد برد.

سنگ آنتیک حصیری

مزیت‌های سنگ آنتیک حصیری

سنگ آنتیک حصیری مانند بسیاری از سنگ‌های آنتیک دیگری که در نمای بیرونی و نمای درونی ساختمان کاربرد دارد، زیبایی بی‌نظیری ایجاد می‌کند و برخی از مهمترین مزیت‌های آن عبارت می‌باشد از:

1- نصب آسان

این سنگ‌ها بر روی زوایای متفاوت که در اندازه‌های مختلف باشند به راحتی نصب می‌شوند. در واقع برخی از دیوارها هستند که قوس‌دار، منحنی و یا به شکل‌های متنوع می‌باشند و استفاده از این سنگ‌ها برای این دیوارها به راحتی انجام می‌شود، چرا که سایز سنگ آنتیک حصیری کوچک است و به همین دلیل به راحتی برش می‌خورد و قطعات آن نصب می‌گردد. از آنجایی که نصب این نوع از سنگ آنتیک بسیار آسان می‌باشد، هر فردی می‌تواند به راحتی آن را بر روی نمای بیرونی و درونی نصب کند.

این مطلب را هم بخوانید: نگاهی به روش نصب سنگ آنتیک

2- قابلیت ترکیب با عناصر دیگر

از دیگر مزیت‌هایی که در سنگ آنتیک حصیری وجود دارد این است که شما می‌توانید آن را با دیگر عناصر در خانه مانند سرامیک، بلکا، کاغذ دیواری، آینه، شیشه، فلز و … هماهنگ سازید. قابلیت هماهنگی این سنگ‌ها با هر عنصر دیگر بسیار زیاد می‌باشد و همین امر زیبایی دیوارها را بسیار بیشتر می‌کند.

3- مقاومت

از جمله دیگر مزیت‌های مهمی که در سنگ آنتیک حصیری وجود دارد این است که این سنگ‌ها در برابر هر ضربه‌ای و یا حتی آتش‌سوزی مقاومت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل شما می‌توانید آنها را به راحتی در هر مکانی که مایل هستید نصب کنید. نگران مقاومت آن نباشید، چرا که این سنگ‌ها مقاومت و قابلیت بسیار زیادی دارند.

سنگ آنتیک حصیری

4- اجرای متفاوت

بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که کاربرد سنگ آنتیک حصیری تنها محدود به برخی از نماهای خاص باشد، ولی باید بدانید که این سنگ‌ها در نماهای بسیار زیادی مانند نماهای کلاسیک، سنتی، مدرن و لوکس هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و زیبایی این نماها را بسیار بیشتر می‌کنند. به همین دلیل باید بدانید شما در هر نمایی که مد نظرتان باشد می‌توانید از این سنگ‌ها استفاده کنید.

5- قیمت مناسب

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای زیبایی نمای خود به دنبال سنگ‌های ارزان قیمت می‌باشند و نمی‌خواهند هزینه زیادی را برای خرید سنگ‌های آنتیک پرداخت کنند، باید بدانید سنگ آنتیک حصیری بهترین انتخابی می‌باشد که می‌توانید داشته باشید. در واقع از آنجایی که از این سنگ‌ها می‌توانید به صورت تلفیقی استفاده نمایید، باید بدانید حتی اگر تعداد کمی از آنها را هم خریداری کنید قیمت زیادی پرداخت نخواهید کرد و نیازی نیست تعداد زیادی از آن را هم برای نمای درونی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *