نگاهی به انواع مدل های سنگ آنتیک

مدل سنگ آنتیک

به طور کلی، مدل های سنگ آنتیک از قرار دادن و چسباندن خرده سنگ‌ها و قطعات شکسته سنگ به مرحله تولید می‌رسند. برای چسباندن این قطعات به یکدیگر از چسب‌های رزینی استفاده به عمل می‌آید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سنگ آنتیک به علت زیبایی و جذابیت منحصر به فرد برای زیباسازی نمای داخلی و خارجی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این نوع سنگ‌ها از دوام و مقاومت قابل توجهی برخوردار می‌باشند. علاوه بر این، قیمت مناسب، به انضمام کیفیت بالا، مدل های سنگ آنتیک را به یکی از گزینه‌های محبوب و پر طرفدار برای خلق نمایی منحصر به فرد و متمایز تبدیل ساخته است.

لازم به ذکر است که تنوع بسیار بالای مدل های سنگ آنتیک، سلیقه‌های متنوع و مختلف را به بهترین نحو پاسخگو می‌باشد. همچنین برخورداری از تنوع رنگ بالا، در کنار ابعاد و اندازه‌های مختلف، در برطرف ساختن نیازهای مصرف‌کنندگان تاثیر مطلوب و بسزایی از خود برجای می‌گذارد. بدون تردید، برای نما بخشیدن و افزایش زیبایی و جذابیت دکوراسیون، استفاده از مدل‌های متنوع سنگ‌های آنتیک، از راهکارهای کاربردی و کارآمد محسوب می‌شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که از انواع مدل های سنگ آنتیک برای طراحی دکوراسیون هتل‌ها، سالن‌های بزرگ آرایشی، دکوراسیون داخلی دفاتر کار و آشپزخانه‌ها کاربرد دارند.

مدل سنگ آنتیک

بررسی انواع مدل های سنگ آنتیک

لازم به ذکر است که متناسب با نوع استفاده و نحوه کاربری، مدل های سنگ آنتیک از تنوع بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. بر این اساس، از انواع مختلف این نوع سنگ می‌توان به مدل‌های سه بعدی، سوپر براش، حاشیه، طرح آجر، پازل چرمی، پازل الوان، پازل منظم، پازل نامنظم، رودخانه ای، مالون، روتوری و قیچی اشاره کرد. از سوی دیگر و بر اساس سنگ آنتیک نما در دکوراسیون داخلی، مدل‌های متنوعی از این نوع سنگ تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. سنگ‌های آنتیک گرانیتی، از دیگر مدل های سنگ آنتیک بوده که علاوه بر زیبایی و ظاهر متفاوت و جذاب، از مقاومت بسیار بالا در برابر آب برخوردار می‌باشند. همچنین بهره‌مندی از دوام بالا در برابر عوامل محیطی، از دیگر ویژگی‌های این نوع سنگ به شمار می‌آید.

سنگ‌های آنتیک تراورتن از دیگر مدل های سنگ آنتیک بوده که به علت برخورداری از چگالی مناسب، از ظاهری بلوری و زیبا بهره می‌برند. این نوع سنگ در ایجاد نمایی چشم‌نواز و منحصر به فرد در نمای خارجی خانه و فضای آشپزخانه بسیار تاثیرگذار و مؤثر می‌باشد. همچنین سنگ آنتیک تراورتن در باغچه‌های تزئینی و اپن آشپزخانه‌ها در طیف گسترده‌ای مورد استفاده واقع می‌شود. سنگ‌های آنتیک مالون از دیگر نمونه‌های سنگ‌های تزئینی بوده که در مرحله تولید کاملا تراش خورده و پس از استخراج و به وسیله پتک به قسمت‌های منظم مبدل می‌شوند. این نوع سنگ در نمای ساختمان، جدو‌ل‌سازی، پله‌ها، سنگ فرش‌ها و نماسازی محوطه‌ها کاربرد فراوانی دارد. از دیگر مدل های سنگ آنتیک می‌توان سنگ‌های آنتیک قیچی و سنگ پازل آنتیک را عنوان نمود. ناگفته نماند که سنگ قیچی، از پرکاربردترین متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید.

این مطلب را هم بخوانید: نگاهی به روش نصب سنگ آنتیک

مدل سنگ آنتیک

ویژگی‌ها و مزایای انواع مدل های سنگ آنتیک

بدون تردید، ویژگی‌های منحصر به فرد و ویژه انواع مدل های سنگ آنتیک را نمی‌توان نادیده گرفت. بر این اساس، برخورداری از تنوع رنگ بسیار بالا، یکی از ویژگی‌های قابل توجه سنگ‌های آنتیک به شمار می‌آید. این تنوع بالا برای متمایز ساختن دکوراسیون محیط داخلی و خارجی، به افراد کمک شایانی می‌نماید. از طرف دیگر، یکی از دغدغه‌های بسیاری از مصرف‌کنندگان، قیمت نهایی سنگ‌های آنتیک می‌باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در مقایسه با سنگ‌های معمولی، انواع سنگ آنتیک از قیمت بسیار مقرون به صرفه و در عین حال اقتصادی برخوردار می‌باشند.

به طور کلی، سنگ‌ها با گذشت زمان و متاثر از عوامل محیطی دچار کاهش و افت کیفیت اولیه می‌شوند. مدل های سنگ آنتیک به علت برخورداری از متریال و مواد اولیه باکیفیت و مرغوب، در برابر عوامل محیطی از دوام و مقاومت بسیار مناسبی بهره‌مند می‌باشند. نصب آسان و راحت، قابلیت نصب بر روی سطوح مختلف نظیر سیمان، سرامیک، گچ، نماهای کهنه و قدیمی و امکان نصب بر روی ستون، از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت سنگ‌های آنتیک تلقی می‌گردد.

مدل سنگ آنتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *